СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Здравје

Новогодишно изненадување на детската клиника

Пожарникарите го донесоа Дедо Мраз во Детската клиника во Скопје, кој им делеше пакетчиња на децата.

Новогодишно изненадување на детската клиника – Дедо Мраз го донесоа пожарникарите. Радоста во детските очи е најскапоценото нешто во светот. Традиционално, секоја година ги изненадуваме најмалите пациенти, а оваа година тоа беше навистина посебно. Им посакувам што побрзо заздравување и многу среќни мигови, напиша министерот за здравство Венко Филипче на „Фејсбук” и објави фотографии од настанот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content