СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Нови 35 случаи на коронавирус во Прилеп

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска, вторник, 27 октомври, во општина Прилеп има 35 нови случаи на коронавирус, а 10 лица оздравеле од заразната болест.

Бројот на активни случаи изнесува 338, од кои 298 се наоѓаат на домашно, а 40 на болничко лекување.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 620 лица. Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 1144.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content