Нови 35 случаи на коронавирус во Прилеп

11

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска, вторник, 27 октомври, во општина Прилеп има 35 нови случаи на коронавирус, а 10 лица оздравеле од заразната болест.

Бројот на активни случаи изнесува 338, од кои 298 се наоѓаат на домашно, а 40 на болничко лекување.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 620 лица. Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 1144.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content