СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Нови 200 професионални војници во Армијата

Нови 200 професионални војници од денеска се приклучуваат во редовите на Армијата на Република Македонија.

Новите војници денеска на свеченост во касарната „Илинден” ќе ги поздрави министерката за одбрана Радмила Шекеринска.

Со приемот на новите 200 професионални војници, вкупната бројка на новопримени во изминативе три години е 830 лица.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Прочитај повеќе:
Close
Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content