СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Нови цени на горивата по полноќ

Состанокот на РКЕ заврши и падна одлука за нови цени на горивата, кои ќе важат од вечерва по полноќ.

Бензините се зголемуваат за еден денар, додека дизелот ќе поевтини за еден денар.

Бензинот БС-95 поскапува за еден денар и ќе се продава за 77 денари за литар од полноќ, додека БС-98 ќе се продава за 79,5 денари за литар.

Дизелот поевтинува за еден денар, па така по полноќ ќе се продава за 80 денари за литар, додека цената на екстра лесното масло се намалува за половина денар и ќе чини 78,5 денари.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content