СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Нови цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за новите цени на горивата.

Согласно последната одлука од РКЕ, донесена во петокот, цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 се намали за 2 денари, додека на останатите нафтени деривати цените останаа непроменети.

Ова се актуелните цени на горивата:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 93,50 (денари/литар),
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 94,00 (денари/литар),
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 93,00 (денари/литар),
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 91,00 (денари/литар),
Мазут М-1 НС 53,343 (денари/килограм).

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content