СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Нови цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ја објави одлуката за новите цени на нафтените деривати кои ќе стапат на сила од полноќ.

Минатата недела цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемија за 1,50 денар/литар.

За еден денар се зголеми и цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content