СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Нови дојави за бомби во училишта

Неколку училишта во Скопје утринава повторно добиле дојава за поставена бомба.

Меѓу нив е и основното училиште „Александар Македонски“ а иста закана е примена и во „Лазо Ангеловски“ на територија на Општина Аеродром. Учениците се евакуираат, a полициските екипи се на терен.

Во моментов точниот број на училишта кои утринава добиле заканувачка порака за поставена бомба не е познат.

Од МВР кусо ги потврдуваат дојавите, а повеќе информации најавуваат во текот на денот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content