Нова измама се шири на интернет

180

Нова измама со оставање на податоци се шири на интернет. Откако пред неколку денови имаше објави со смрт на познати личности од Македонија, сега стингнуваат пораки на мејл за наводно ажурирање на податоци и на сметка.

Станува збор за платформата „Нетфликс“ која бара ажурирање на сметката на корисниците, а всушност станува збор за измама. Внимавајте и не наседнувајте на лажни пораки.

Мејлот кој ќе го добиете, изгледа вака:

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content