СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Новак Ѓоковиќ се врати на терените

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер на светот, откако победи на суд и ја потврди визата за Австралија, веднаш замина на тенискиот терен да тренира за претстојниот Австралија опен.

„Задоволен сум и благодарен бидејќи судијата го преиначи укинувањето на визата. И покрај се што се случи, сакам да останам и да се обидам да се натпреварувам на Австралија Опен. Останувам фокусиран на тоа. Дојдов овде да играм на еден од најважните настани што ги имаме во тенисот пред неверојатните навивачи“, изјави Ѓоковиќ.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content