СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Не одговарајте на непознати броеви од странство

Повеќе наши сограѓани тврдат дека деновиве добивале телефонски повици од непознати броеви од странски држави. Оние што кренале слушалка панично прашуваат дали е ова некаков хакерски напад.

Од телекомуникацискиот оператопр А1 потврдија дека има пријави за вакви случаи и советуваат дека најдобра превентива е да не се одговара на непознати броеви од странство, а повеќе детали ни најавија за утрешниот ден.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content