СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Неколку идеи за новогодишно украсување

Неколку едноставни трикови како да го украсите домот за Нова година и Божик, но и некои покомплицирани работи наменети за најупорните и најпребирливите.

Или, пак, доколку немате идеја за новогодишен подарок, еве една: земете дрвени коцки, лента и вашите омилени фотографии. Следете ги упатствата на видеото (овој трик е прв) и ќе го добиете најнеобичниот и најуникатен подарок за саканата личност, кој секогаш ќе ја потсетува на вас.

Ако имате многу хартиени чаши, тогаш можете да направите сладок снешко кој ќе остане во вашиот дом и никогаш нема да се стопи. Бидете сигурни дека на вашите деца ќе им се допадне.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content