СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Невреме со град со големина на лешник го погоди Прилеп

Невреме кое траеше 15-тина минути проследено со град и грмежи го погоди предмалку Прилеп.

Градот наместа беше со големина на лешник, а засега не е познато дали и колкави штети има предизвикано невремето врз земјоделските култури.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content