СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

НЕВЕРОЈАТНА СНИМКА ОД СВЕТА ГОРА: Луѓето тврдат дека им се појавила Богородица (ВИДЕО)

На Фејсбук се појави видео снимено на врвот на планината Атос, односно Света Гора, за кое се тврди дека го прикажува појавувањето на Пресвета Богородица!

Околу фигурата за која луѓето веруваат дека е Богородица, светлината свети во правилен круг, а како што видеото напредува, таа станува се појасна и појасна.

Се гледаат и нејзините движења, кои многумина ги потсетија на темјанот.

Инаку, легендата вели дека Богородица ја открила Светата Гора, ја благословила и утврдила таа да биде свето место каде што ќе живеат изолирани монаси посветени на молитвата и дека на ова место нема да доаѓаат жени.

Така е до денес – припадничките на понежниот пол не смеат да влезат на Света Гора.

Како вам ви делува оваа снимка?

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content