СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

НА ТУТУНАРИТЕ ИМ ДОЈДЕ ТРПЕНИЕТО ПРИ КРАЈ – Еве како денеска го пречекаа министерот за земјоделие во Прилеп (ВИДЕО)

Тутунарите кои организираат блокади во знак на протест за ниската откупна цена на тутунот денеска во Прилеп, Министерот за земјоделие, Арјанит Хоџа го пречекаа со блокиран пат, барајќи таму да се сретне со нив да излезе од автомобилот.

Тутунарите се жалат на мизерната цена по која им се откупува тутунот и најавија дека ќе продолжат со блокади се додека не се реши нивниот проблем.

 

Погледнете го во продолжение видеото.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content