СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

На овие улици денеска ќе има прекин во водоснабдувањето

Водоснабдувањето на ден 13.10.2022 (четврток) ќе биде нормално со здравствено исправна вода за пиење.
Вкупната произведена количина на вода е 265л/с, од кои 225/с од Студенчица, 0л/с од бунари и 40л/с од сопствени извори.

Прекин во водоснабдувањето заради санација на дефекти и приклучоци во периодот од 08 до 14 часот ќе има на следните улици и делови од Општина Прилеп:

– ул. “Тетовска” – од ул.”Борка Талески” до ул. “Цар Самоил” и ул. “Блаже Иваноски” (населба Рид и населба Тапани), ул. “Егејска”, ул. Глигор Прличев, ул. Цена Џинорозот, с. Лагово.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content