СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

На кого најмногу му веруваат граѓаните

Најголема доверба граѓаните имаат во Христијан Мицкоски како политичар. Ова го покажува најновата анкета на ИПИС.

На прашањето „Во кој политичар имате најголема доверба“, дури 16,2 проценти се изјасниле дека тоа е Мицкоски, кој двојно го води Димитар Ковачевски, во кој пак веруваат само 8,7 проценти од испитаниците.

Институтот за Политички Истражувања од Скопје (ИПИС) спроведе кратко телефонско истражување во периодот помеѓу 4 и 6 мај 2022 на 1111 полнолетни испитаници на ниво на Република Македонија. Во истражувањето граѓаните ги изразуваа своите ставови за нивната поддршка за политичките партии и политичари, како и за одредени актуелни прашања во моментот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Прочитај повеќе:
Close
Back to top button
Skip to content