Најмоќен ден во годината 12.12.2020 – Еве зошто

2

Бројчани низи во нумерологијата и спиритуалности се гледаат како ангелски броеви, односно низа од броеви кои носат моќни пораки од Универзумот.

12.12 се смета за најмоќен ден во годината, се отвара портал број 12, и овој низ на броеви ја носат потребната енергија за позитивна трансформација, како на сопственото битие така и во однос со другите, пишува Lovesensa.

 

Овој нумеролошки низ на секого од нас ни носи одредена моќна порака од космосот. На пример, ако сте на погрешен пат, ќе се појават чуства кои ќе ве потсетат да се вратете на раскрсница на животот и да одберете добар пат за себе. Или, ќе станете свесни на своите грешки од минатото и ќе знаете кои аспекти од својот живот треба да ги сменете за да станете најдобра верзија за себе.

Во 2020 година низата броеви 12.12 е посебен и поразличен бидејќи се случува истовремено кога и големата коњукција на Сатурн и Јупитер, односно голема Доба на Водолија.

12 во нумерологијата е моќен број кој симболизира позитивни промени, тие се јасни, лесни и директни. Означуваат крај на еден циклус и отварање на нови врати на животот во кој ќе успеете да се соочите со предизвици и пронаоѓање повеќе надеж во годите кои ни доаѓаат.

Единиците претставуваат нов почеток и лидерски способности, а двојката е број на баланс и хармонија. Кога ќе се соединат даваат моќна низа и силна енергија која потикнува на самоосвестување.

Во астрологијата, оваа низа ќе не потикне да изградиме подобри врески и односи со блиските луѓе, да простиме и обновиме некои стари пријателства и љубови.

Не потсетуваат да се поврземе со сопственото битие, да ги прочистиме кодовите во сопствената душа и да одгатнеме што е тоа во нас што не потребно и што нас не саботира. Таквата енергија вреди да се отпушти, а да се прифати и зграби новата космичка сила на промена која ни прстигнува.

За време на овие денови вежбајте оптимизам и фантазирајте и не заборавете дека најголеми чуда се случуваат кога најмалку ги очекуваме.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content