СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Здравје

Најздравата вечера на светот: Ќе го зајакнете имунитетот

Заедно со овесни снегулки, ќе ја добиете најздравата вечера.

Смути со овошје и мед. Заедно со овесни снегулки, ќе ја добиете најздравата вечера.

Потребно е:

– 1 јаболко

– 1 банана

– 2 децилитри млеко

– 1 децилитар јогурт

– 1 лажица мед

Подготовка:

Во садот од блендер/соковник измешајте ги сите наведени состојки и изблендирајте ги. Сервирајте во чаши за смути и послужете им на вашите најблиски.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content