СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Наредните 10 дена сообраќајот на патот Прилеп – Ленишки мост по една коловозна лента

ЈП „Македонијапат“ информира дека од денеска во наредните 10 дена сгобраќајот на патниот правец А1К1 Прилеп – Ленишки мост ќе се одвива наизменично по една коловозна лента, за што е поставена соодветна сообраќајна сигнализација.

Сообраќајот ќе се одвива по една лента поради изведување градежни работи, односно асфалтирање, соопштуваат од ЈП „Македонијапат“.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content