СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

„Напред Македонија“, олимпијците добија поддршка од Јапонците

Првата група од шест од вкупно осум македонски спортисти кои ќе настапат на Летните Олимписки игри, заедно со своите тренери и делегацијата од МОК, веќе пристигнаа во Јапонија.

Жителите на јапонскиот град Чигасаки, кој е одреден да биде домаќин на македонскиот олимписки тим, на фантастичен начин се подготвија да ги пречекаат нашите спортисти, па дури и научија македонски јазик и снимија видео во кое градоначалникот, неговиот заменик, но и обичните жители  кажуваат дека ќе навиваат за нашите спортисти.
„Напред Македонија“, е главната порака која ја испратија Јапонците за Македонија.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content