СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Наместо обединување дел од албанските демократи со нова партија

Албанските опозициски демократи кои минуваат низ најдлабоката криза во тридецениското партиско постоење, наместо обединување, за што сите повикуваат навлегуваат во уште поголема поделеност.

Дел од членството предводено од пратеникот Агрон Шехај ја напушта партијата најавувајќи формирање нов политички субјект бидејќи, како што велат, на „Албанија и треба вистинска алтернатива и политичари од доверба“.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content