СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Навреди против Црквата на протестот на здружението за родова еднаквост

Транспарент со текст „Црквата да одј*бе“ беше централен декор на на протестот кој се одржа на 8 март, во Скопје, во организација на извесно здружение за родова еднаквост по повод Меѓународниот ден на жената.

Крајно иронично, организаторите на собирот говорејќи за потребата од постигнување на целосна еднаквост, всушност упатија жестоки навреди кон големото тивко мнозинство прашани со изразена религиска свест, како и кон Црквата како институција.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content