СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Навивачите на Бешикташ подарија илјадници играчки (ВИДЕО)

Турција полека се опорава од катастрофалниот земјотрес кој однесе десетици илјади жртви, а од викендов се рестартираше и фудбалскиот шампионат.

Во Истанбул својот меч го одиграа екипите на Бешикташ и Анталијаспор, а домашните навивачи направија фантастичен потег фрлајќи илјадници детски играчки како поддршка за најмладите кои се погодени од земјотресот.

Навистина потег за поздравување кој комплетно го фрли во втор план резутатот од овој дуел. Секоја чест.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content