СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Муричи и Ли први го совладаа Димитиревски оваа сезона

Фудбалерите на Мајорка ја забележаа првата победа во сезоната. На „Ваљехас“ во Мадрид, тие го победија Рајо Ваљекано со 2:0.

Македонскиот репрезентативец, Столе Димитиревски, за разлика од првите два натпревари (Барселона и Еспањол), не успеа да ја одбрани својата мрежа.

Димитриевски по 193 минути игра во новата сезона го првими првиот гол. Во 13.минута предност на Мајорка и донесе Косовецот, Муручи.

Конечниот резултат го постави Кореецот Ли во 64. минута.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content