СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Младите на Џудо клубот Сеишин незапирливи

На 08.05.2022 во Кавадарци се одржаа државни првенства во џудо за Деца и Пионери-ки.

На овие натпреварувања настапија околу 160 натпреварувачи од клубовите од РСМ.
Џудо клубот Сеишин – Прилеп зеде учество со вкупно 16 натпреварувачи во машка и женска конкуренција во двете старосни категории.
Освоени се вкупно 11 медали од кои 3 златни, 2сребрени и 6 бронзени.
Резултати поединечно:
Деца – момчиња:
1.Александар Игнески 3то место
Деца – девојчиња:
1.Тамара Стојковска 2ро место
2.Мила Здравеска 1во место
Пионери:
1.Борис Џагадуроски 1во место
2.Дарио Нанески 3то место
3.Давор Најдоски 3то место
4.Бојан Ѓорески 3то место
5.Давор Ѓорески 3то место
6.Петар Чадамов 3то место
Пионерки:
1.Тамара Илиоска 2ро место
2.Теодора Илиоска 1во место.
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content