СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Младинците на Победа денеска станаа шампиони

Младинците на прилепска Победа ја обезбедија титулата на две кола до крајот на сезоната.

Младинците на Победа го победија Вардар со резултат 1-2 на денешниот натпревар и ја обезбедија титулата на две кола пред крајот на сезоната. Оваа генерација ќе ги претставува Победа, Прилеп и Македонија во Европската младинска лига.

До крајот Победа треба да одигра два натпревари, дома со Њу старс и на гости кај Македонија ЃП, но прилепчани веќе се недостижни на табелата со 56 бода, пред Вардар кои има 52 бода и само уште еден натпревар до крајот.

Ова е особено важна вест, особено откако сениорскиот состав го обезбеди своето место во Првата македонска лига.

Титулата ќе се прослави на следниот натпревар кој ќе се одигра на Градскиот стадион во Прилеп.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content