СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Мирен марш на самохраните и еднородителските семејства

Мирен марш се оддржува денеска во Скопје за да се подигне свеста во јавноста за проблемите со кои се соочуваат самохраните и еднородителските семејства.

Претставници на организацијата „Една може“, кои го организираат маршот, велат дека целта на собирот е да се прикаже сликата на самохраните и еднородителските семејства пред целата македонска јавност. Велат дека се залагаат за заштита и унапредување на родовата еднаквост и женските права.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content