СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Минусни утрински температури во цела држава

Минисни утрински температури изутрина во 7 часот се регистрирани во цела држава.

Најстудено е во Маврови Анови, Берово и Попова Шапка, каде се измерени – 10 степени, по што следуваат со -8 Крива Паланка и со -7 Скопје-Петровец и Струмица. Минус 6 степени под нулата се регистрирани во Куманово и Демир Капија, – 5 во Прилеп, Битола, Штип, Гевгелија и Kрушево, -4 во Тетово, Претор, Охрид и во Дебар, -3 Скопје-Зајчев Рид и Виница, а – 2 во Дојран.

Управата за хидрометеоролошки работи информира дека на Попова Шапка има снежна покривка од 60 сантиметри, во Крушево 54, во Маврови Анови 46, а во Пожаране 16.

Според најавата од УХМР, по ведрото и многу студено време во текот на ноќта и изутрината, во текот на денов ќе биде претежно сончево со слаб ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 12 степени.Во Скопје, сончево и претежно тивко, со максимална темпетарура до 10 степени.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content