СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Министерката за одбрана ја построи англиската гарда со „Јовано Јованке“

Наместо со државната химна, Славјанка во Обединетото Кралство ја пречекаа со “Јовано Јованке”.

Во наредна прилика ние имаме предлог да ја пречекаат со една јака прилепска “Јасно ми сонце мамо изгреа”.

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Прочитај повеќе:
Close
Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content