Мермерен Комбинат Прилеп со 30 милиони евра приход минатата година

29

Aкционерското друштво Мермерен Комбинат од Прилеп преку берзата ги објави резултатите од работењето за минатата година.

Од компанијата известуваат дека Мермерен Комбинат АД Прилеп за периодот од 1 јануари до 31 декември 2022 оствариле приходи од продажба во износ од 1.872.249 илјади денари, или нешто над 30 милиони евра, што претставува зголемување за 0,82 отсто споредено со истиот период од изминатата година – објави “ФАКТОР”

Целиот текст прочитајте го ТУКА.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content