СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Здравје

Матичните лекари најавија штрајк, нема да издаваат упати и рецепти

Матичните лекари најавија штрајк поради неисполнување на нивните барања.

Тие нема да издаваат упати и рецепти на 5, 6 и 7 септември. Како што најавија, со протест на работните места ќе го искажат револтот од неисполнување на нивните неколкумесечни барања.

Ваква одлука донесе денеска Управниот одбор на Здружението на приватни лекари, оставајќи им неколку денови на здравствените власти и премиерот, примарното здравство да биде прва точка на владина седница со конкретни решенија.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content