СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Манeскин од Италија победи на Евровизија

Групата Манeскин од Италија со нумерата „Zitti E Buoni“ победи на 65 издание на Евросонгот кој се одржа во Ахој Арената во Ротердам.

„Рокенролот никогаш нема да умре!“, извика фронтменот на италiјанската група на сцената.

Поради пандемијата годинава Евросонгот се одржа со посебни мерки и со ограничен број на посетители на настанот кој минатата година беше одложен.

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content