СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Манифестација „Поетски бранувања“

На 17 март (четврток) 2022 г. од 18.00 часот во ликовниот салон од ЦК „Марко Цепенков“ ќе се одржи манифестацијата „Поетски бранувања“.

На поетската манифестација ќе се претстават 20 поети од Клубот на литературни творци – Прилеп, кои ќе презентираат дел од своето творештво.
Манифестацијата „Поетски бранувања“ е дел од сопствената програма за 2022 година на ЦК „Марко Цепенков“.
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content