СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

„Малку сум очекувал, многу сум нашол“

„Малку сум очекувал, многу сум нашол. Ќе удри утринската зора и за нас, па тогаш тешко ним“

На денешен ден, Македонија ги изгуби во Баница идеологот и апостолот Гоце Делчев, а во Дреновска Клисура војводата Пере Тошев

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content