„Македонци, ќе ве убиеме“, „Голема Албанија“ – ПОРАКИ СО НАВРЕДИ И МЕЃУЕТНИЧКИ ТЕНЗИИ на мостот кај Археолошки

15

Навредливи пораки кон Македонците, поткревање на меѓуетнички тензии. Синоќа бил вандализиран мостото пред Археолошки музеј со антимакедонски пораки.

„Македонци, ќе ве убиеме“, „Албанија – Косово“, „Голема Албанија“ и други пораки се испишани на мостот пред Археолошки музеј.

Претходно беше украден штит, а украдени беа и таблите со написи пред секоја статуа.

 

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content