Македонските фудбалерки на подготовките во Бугарија, селекторот Андов го објави списокот

216

Женската фудбалска репрезентација на Македонија ќе одржи тренинг камп во Банско, Бугарија во периодот од 26. Јуни до 3. Јули 2024.

Тренинг кампот е подготовка за престојните квалификациски натпревари со Летонија на 12. септември во Скопје и со Словенија четири дена подоцна на гостински терен.

Список на повикани фудбалерки од селекторот Александар Андов:

Голмани:
Берна Каначки – Карсон, УСА
Викторија Пачурува – ЖФК Тиверија
Кристина Павловска – ЖФК Шкенфија
Миа Петровска – ЖФК Бохум Германија

Одбрана:
Ане Бошевска – ЖФК Тиверија
Павлинка Николовска – ЖФК Луботен
Викторија Надева – ЖФК Тиверија
Галабовска Теона – ЖФК Тиверија
Кристина Мојсоска – ЖФК АСС Унитед
Елена Панеска – ЖФК Каменица Саса
Ихмите Лимани – ЖФК СВ Веинберг 67, Германија

Среден ред:
Катерина Петкова – ЖФК Истатов
Радица Велкова – ЖФК Каменица САСА
Хава Мустафа – ЖФК Шкендија
Александра Марковска – ЖФК Љуботен
Симона Мајер – Макаби, Израел
Ленче Андрееска
Елена Петревска – ЖФК Љуботен
Наташа Андонова – ЖФК Леванте, Шпанија

Напад:
Илза Максути – ЖФК АСС Јунајтед
Бојана Петкова – ЖФК Љуботен
Лора Сулејмани – GPSO 92, Франција
Веса Села – ЖФК АС Јунајтед.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content