СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Македонските кик боксери освоија 2 златни и 4 сребрени медали

Македонските кик боксери од Тешањ, Босна и Херцеговина на балканскиот куп освоија 2 златни и 4 сребрени медали.

 

 

 

1. Марко Тодоров – КБК Шампион, златен медал – к1 сениор -63 кг.

2. Енсар Исеин – КБК Шампион, златен медал – лоукик – постар јуниор -86 кг.

3. Викторија Варадинова – КБК Шампион, сребрен медал – лоукик – сениор -65 кг.

4. Туркер Исмаил – КБК Шампион, сребрен медал – киклајт – постар кадет -47кг.

5. Иван Кукуновски, КБК Шампион – без медал.

6. Давид Јовчевски – КБК Гладијатор Скопје – сребрен медал, киклајт – постар кадет +69кг.

7. Павел Стојчевски – АС Делчево – сребрен медал, лајтконтакт – постар кадет -52кг.

-Би сакал да ги издвојам Марко Тодоров, Енсар Исеини и Туркер Исмаил како најпожртвувани борци на турнирот кои оставија голем борбен впечаток кај публиката и кај мене.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content