СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Македонскиот репрезентативец Даци со два гола против Галатасарај!

Денеска во рамките од 17 коло во најсилното турско првенство екипата на Коњаспор приреди изненадување совладувајќи го Галатасарај на домашен теренсо 4:3 (1:1).

Голем придонес во овој триумф имаше македонскиот репрезентативец Даци кој двапати се запиша во листата на стрелците.

Нашиот играч го постигна водечкиот погодок во 41 минута (1:0), а вториот го реализираше во 46 минута.

 

Тоа беа првите погодоци за Даци оваа сезона за Коњаспор во вкупно досега шест настапи за неговиот клуб.

За Коњаспор ова е шести триумф во шампионатот за моментно осмо место со 22 бодови, осум помалку од четвртопласираниот Галатасарај.

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content