СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Македонската репрезентација во едрење на Европско првенство во Словенија

Македонската едриличарска репрезентација денеска отпатува за Изола, Словенија, каде од 5. до 12. април ќе учествува на Европското младинско првенство во класата Ласер – ИЛКА 4.

Ова е уште еден настап на најдобрите македонски едриличари во континуитет на најсилните европски собири, на кој ќе учествуваат 365 едриличар(к)и од 33 земји од Стариот континент.

Македонската репрезентација од утре па се до 6. април за кога е закажан стартот на првите трки, во Изола ќе реализира и тренинг-подготовки со меѓународни тренери, како едриличарките што поподготвени би го дочекале настапот на првенството.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content