СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Македонија ја победи Грција и на втората пријателска средба

Ракометната репрезентација на Македонија беше подобра од Грција и на втората пријателска средба, славеа со 29-28 (15-12).

Ова е последен контролен меч за нашите ракометари пред стартот на Европското првенство во Германија.

Кирил Лазаров и неговите избраници на осми јануари патуваат за Дизелдорф каде ќе ги одмерат силите со Франција, четири дена подоцна е мечот со Германија, додека групната фаза ја завршуваме против Швајцарија

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content