Македонија со офанзивен состав против Лихтенштајн

26

Благоја Милевски нема да смета на Енис Барди поради повреда, а тимот ќе биде офанзивен.

На голот ќе биде Столе Димитриевски, во одбраната Кире Ристевски, Дарко Велковски, Стефан Ристовски и Алиоски, во средината Адеми, Спировски и Елмас кој ќе биде зад напаѓачите, на крилните офанзивни позиции Чурлинов и Трајковски, најистурен во нападот Јаховиќ.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content