СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

“Македонија повеќе се грижи за Албанците во дијаспората, отколку за Македонците во Македонија“

Македонската активистка од САД, Ана Дукоска, координатор од Вашингтон на непартиското движење „Ние сме Македонија“ што организира четириесеттина протести на Македонците низ светот против промената на државното име, реагира за пораката од министерот за надворешни работи Бујар Османи за македонското малцинство во Бугарија.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Прочитај повеќе:
Close
Back to top button
Skip to content