СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Македонија и Грузија играат по трет пат, на првите две средби никој не запишал триумф (ВИДЕО)

Грузија ја пречекува Македонија по втор пат, ова ќе биде вкупно трет натпревар на двете селекции, и најважен, победникот добива се, настап на ЕУРО, сакаме тоа да биде нашата репрезентација.

На досегашните две пресметки два пати играа нерешено 1-1, во Тблиси голот за Македонија го постигна Стефан Ристовски, во Скопје тоа беше дело на Алиоски.

 

Вечерва играме за ЕУРО, вечерва играме за историја, Македонија сака победа за прв настап на континентален собир.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content