СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Маж паднал во бунар, го спасиле прилепските пожарникари после три часа акција

Регионалниот ЦУК Битола соопшти дека пожарникарите од Територијалната противпожарна единица во Прилеп со три пожарникари и едно возило извршиле спасителна акција и извлекувале лице паднато во бунар помеѓу селата Црнилиште и Гостиражни во Општина Долнени. Акцијата траела скоро три часа.

Лицето било живо, но повредено и со возило на Брза помош е пренесено во болницата во Прилеп. За природата на повредите нема податоци, но човекот го извлекле од бунарот и го спасиле, се наведува во соопштението.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content