СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Лишен од слобода крадец од Прилеп, украденото вратено на сопственикот

На 12.11.2022  полициски службеници од СВР Битола- Полициска станица од општа надлежност Прилеп на ул. “Марксова” во Прилеп го лишиле од слобода Е.В.(42) од Прилеп поради сомнение
за  сторено кривично дело  кражба.
Од Е.В. е одземен мопед “томос”, кој бил пријавен за украден на  02.11.2022
Мопедот е вратен на сопственикот, а против Е.В. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content