СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Летaa јајца и тоалетна хартија, граѓани ја пробија заштитната ограда пред Владата, полициjaта направи кopдон (Видео)

Ескалираше состојбата пред Влада на денешниот протест против францускиот предлог.

Група демонстранти меѓу кои и Димитар Апасиев, Борислав Крмов, фрлаат со јајца и тоалетна хартија кон зградата на Владата.

Може да се забележи дека е турната дел од оградата пред Владата, а полициските сили веќе се распоредени пред Влезот на Владата.

Следете ја ситуацијата во живо на слениот линк:

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content