СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Лазаров го освои 56-от трофеј

Кирил Лазаров и Нант го освоија Лига Куп на Франција, ова е втор трофеј за македонската гол-машина во земјата на актуелниот олимписки победник, по трофејот од Суперкупот (Трофеј на шампиони).

Предводникот на нашиот најдобар национален тим е причината поради која Нант успеа да дојде до финалето, со гол во самиот финиш од десет метри донесе радост во редовите на својот тим.

На 41 година Лазаров не само што игра фантастично тој дојде 56. трофеј во кариерата.

Сите трофеи на Кирил Лазаров во кариерата:
Освојувач на Лигата на шампионите:
1 пат (со Барселона)
Освојувач на IHF Супер глоб:
3 пати (1 со Атлетико Мадрид и 2 со Барселона (Шпанија))
Национален првак:
18 пати (2 со Пелистер (Македонија), 7 со Бадел 1862 Загреб (Кроација осигурување Загреб) (Хрватска), 5 со Фотекс Веспрем (Унгарија)) 4 со Барселона (Шпанија))
Освојувач на националниот Куп:
18 пати (2 со Пелистер (Македонија), 5 со Бадел 1862 Загреб (Кроација осигурување Загреб), 5 со Фотекс Веспрем (Унгарија), 3 со Сиудад Реал (Атлетико Мадрид), 4 со Барселона) (Шпанија))profil22
Освојувач на АСОБАЛ Купот:
5 пати (1 со Атлетико Мадрид и 4 со Барселона (Шпанија))
Освојувач на АСОБАЛ Суперкупот:
6 пати (2 со Атлетико Мадрид (Реновалиа Сиудад Реал) и 4 со Барселона (Шпанија))
Освојувач на Каталонскиот Суперкуп:
2 пати (со Барселона)
Освојувач на „Трофејот на шампионите”
1 пат (со Нант)
Лига Куп на Франција:
1 пат (со Нант).
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content