Кривична за двајца прилепчани: Со нож му се заканувале на свој сограѓанин

26

СВР Битола поднесе кривична пријава против Ќ.Ш.(43) и А.Р.(46), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

На 19.02.2024 во Прилеп, по претходна расправија, пријавените со остар предмет му се заканувале на К.И.(33) од Прилеп.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content