Корисниците на Телеком останаа без мрежа, градежни работи оштетиле кабли на различни локации

13

Од Телеком на Фејсбук информираа дека се соочиле со технички пречки поради оштетени кабли на различни локации.

Во моментов се соочуваме со технички пречки, поради оштетени кабли на различни локации, предизвикани од градежни работи на трети страни. Нашите тимови интензивно работат на терен. Се извинуваме за непријатностите – пишуваат од Телеком.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content