СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Корекција на времетраењето на паркингот во зоните „Б“ и „Ц“

Директортот на Јавното претпријатие за просторно и урбанистичко планирање Прилеп, Зоран Јовески, преку видео обраќање ја објасни одлуката на Советот за корекција на времетраењето на паркингот во зоните „Б“ и „Ц“ во централното градско подрачје на градот.

Со оваа одлука се намалува времетраењето на паркирањето за истата цена во овие зони, а со цел да се подобри сосотојбата со паркирањето.

Целото обраќање проследете го во продолжение:

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content